A hívek nagy számban vettek részt a szentmisén, és az azt követő orgonakoncerten is, melyen dr. Enyedi István J. S. Bach (G moll praeludium) és Pachelbel (Toccata C-dur) zeneműveit adta elő, ezt követően pedig dr. Molnár Tünde játszott Bach (Toccata d-moll, Largo), Vivaldi-Bach, Scheidt, Pachelbel, Terenyi és Liszt műveket.
Már 1216-os írásos dokumentum tanúskodik arról, hogy Túrterebesnek már akkor temploma volt, orgonát viszont az után kapott, hogy a hívek 1821-ben a maguk költségén felépítették a kórust. A most felújított orgona már feltehetőleg használtan került Túrterebesre, Angster József, híres Pécsi orgonaépítő állította fel. Az első világháború alatt, 1918-ban homlokzati sípjait elvitték, amit csak 1932-ben pótolt Szeidl Ferenc marosvásárhelyi orgonaépítő. Azóta nem restaurálták, a 80-as évek végén mellőzték is, hiszen egy elektromos hangszerrel helyettesítették. Idén viszont nem kis összefogással sikerült felújítani a régi orgonát, mely Molnár József, nagyváradi orgonaépítő munkájának köszönhetően újra tiszta és szép hangon szólalhat meg.
A hangszer így újra a túrterebesi katolikus közösség egyik dísze lett és dicséri a falu lakóinak cselekvőképességét és elhivatottságát plébániájuk iránt. Hangja üzenet az utókornak, és nem csak az összefogásra, az értékek megőrzésére, hanem ahogy Hársfalvi Ottó általános helynök kiemelte, a szeretetre is felszólít.